VII Piknik Cross Country SIEDLĘCIN - 8/9.04.2006
Przy nielicznej frekwencji 24 startujących odbył się już kolejny VII Piknik Cross Country. Być może przyczyną tak małej frekwencji była pogoda i warunki panujące na trasie jeszcze na kilka dni przed imprezą. Gdzieniegdzie zalegający jeszcze śnieg i prawie cała trasa pokryta błotem w dość skuteczny sposób odstraszyła chętnych do wzięcia udziału w imprezie. Na przykładzie zeszłorocznej imprezy z tego samego okresu widac było, że impreza jest stworzona dla prawdziwych miłośników enduro i "gości z jajami"!
Sama trasa o długości 5,5 km, tak jak i poprzednio została poprowadzona tradycyjnie po torze, ku uciesze kibiców i gapiów, następnie w przyległym lasku z krótkimi podjazdami i zjazdami, dalej polnymi duktami i bezdrożami z nielicznymi przeprawami błotnymi, które raczej nikomu nie sprawiały problemu w ich pokonaniu. W sobotę uczestnicy wyjechali na trasę na 2,5 godziny, w niedzielę jechali o pół godziny krócej. Klasa "młodzik" w jednym i drugim dniu jechała po 1 godzine W łącznej klasyfikacji po dwóch dniach w klasie "Młodzik" wygrał Wojciech Kulczyk (Kawasaki KX 80) wykonując w pierwszym i drugim dniu po jednym okrążeniu wiecej od swoich rywali. W klasie "125" prowadzenie objął Piotr Nowicki (Kawasaki KFX 250) i odpowiednio w klasie "p125" Grzegorz Kołodziej (KTM EXC 525) po wyrównanej walce z Romanem Hajdamowiczem, którem w drugim dniu na pół godziny przed końcem biegu sprzęt odmówił posłuszeństwa. Całość imprezy przebiegała w dość miłej atmosferze, przy dobrej muzyce, kiełbasce z grilla i piwku dla smakoszy tego trunku. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że w niedzielę drugiego dnia imprezy przybyło o wiele więcej kibiców i gapiów, co bardzo motywowało startujących do dalszej jazdy i popisów na hopce usytuowanej naprzeciw wzniesienia z kibicami.

Na koniec imprezy zostały rozdane puchary z nagrodami dla najlepszej trójki w każdej z klas i medale do szóstego miejsca włącznie. Organizator Moto Klub Siedlęcin już dziś zaprasza na kolejną rundę Pikniku Cross Country, która odbędzie się 17-18 czerwca i będzie kontynuacją edycji Pikników 2006 o Puchar Wójta Gminy Jeżów Sudecki.

Robert Soćko - sekretarz Moto Klubu Siedlęcin

www.motocross.jelenia.pl

Wyniki w klasyfikacji po dwóch dniach. (pliki PDF)

Wyniki klasa 125

Wyniki klasa Młodzik

Wyniki klasa p.125

ZDJĘCIA NA STRONACH:

Zdjęcia z zawodów fot.Maciej Jary

Zdjęcia z zawodów fot .Leśnik