Cross Country OBORNIKI 2005 - I Runda Mistrzostw Okręgu Cross Country - 18.06.2005

Oborniki - I Runda Mistrzostw Okręgu Cross Country Motocykli

fot.Paweł Felski Dnia 18.06.2005 roku w Obornikach koło Poznania rozegrano I Rundę Mistrzostw Okręgu Cross - Country Motocykli. Organizatorem zawodów był Motoklub Oborniki Przeprowadzono 2 biegi po 1 godzinie na 6-cio kilometrowej trasie o różnorodnej nawierzchni, w tym tor motocrossowy z homologacją o dł.1700 m o nawierzchni piaszczysto-gliniastej.

Trasa enduro , która biegła przez lasy i odcinki bardzo bagniste po kilku przejazdach wymagała od zawodników naprawdę sporej koncentracji i precyzyjnych przejazdów ponieważ zostały wyryte potężne bruzdy i rowy, które potrafiły fot.Paweł Felski zatrzymać niejednego wprawionego jeźdźca. Dużo motocykli właśnie w tych miejscach grzęzło dosłownie do połowy w błocie. Jednego KTM-a wyciągano jeepem, ponieważ tak mocno zassało go błoto, że nie było szans na jego ręczne wyciągnięcie. Tor motocrossowy oczami kibiców oceniany również wysoką notą, ponieważ uległ on częściowej modyfikacji, co poprawiło znacznie możliwość dynamicznej i efektownej jazdy.
Ogólnie cała impreza była na dość wysokim poziomie.

fot.Paweł Felski Cieszy fakt, że na zawody, które rozegrały się w Obornikach dojechali także zawodnicy z odległych stron Polski. Bardzo chętnie i z dużymi brawami witamy z entuzjazmem wszystkich, którzy chcą poprzerzucać trochę piasku i błota na torze obornickim. Duże podziękowania w imieniu wszystkich zawodników i kibiców kierujemy pod adres Zarządu Motoklubu Oborniki oraz dla Pana Ireneusza Brzechwy za pomoc w organizowaniu tychże imprez.

Wyniki: Klasa licencja A+B: Doskonale spisał się zawodnik Marcin Dutkiewicz z Motoklubu Oborniki jadący na Hondzie CRF 450 zajmując pierwsze miejsce. Głównym jego rywalem był Michał Brzechwa, który uplasował się na drugiej pozycji w tejże klasie na swojej dynamicznej WR 426.
Klasa Amator powyżej 17 lat: wygrał Czerwiński Grzegorz, na Hondzie CR 125, tuż za nim uplasował się Michał Dutkiewicz, który pokazał lwi pazur i wylądował na II miejscu (dodam tylko, że Michał jechał na pożyczonym motocyklu YZ 400 a wiadomo, że każdy zawodnik najlepsze wyniki kręci na swojej sprawdzonej i ustawionej pod siebie maszynie, więc zmiany w ostatnim momencie nie są wskazane),trzecie miejsce zdobył Jelonek Krzysztof również na Hondzie CR 125.,
Klasa weteran należała oczywiście do dominatora Marcina Rzętkowskiego, który na swoim KTM EXC 450 jak zawsze jeździł bardzo dynamicznie i pewnie. W tej klasie dobrze gazu dodawał też Kozdraś Jacek w barwach KTM Racing.

Teraz z niecierpliwością oczekujemy na II Rundę Mistrzostw Okręgu Cross - Country Motocykli.

Przygotował Paweł Felski

Zapraszamy do wymiany opinii

Zdjęcia z rajdu

Autor: Paweł Felski