Drugie Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha Cross Country 09.04.2005

Wałbrzyski cross extreme

26 razy w ciągu 2 godzin na motocyklu KTM pokonał blisko czterokilometrową trasę zwycięzca Drugich Otwartych Mistrzostw Wałbrzycha Cross Country Hubert Dzianok z Kielc.
Organizatorem zawodów, które odbyły się 9 kwietnia (sobota), była firma MOTORRAD, należąca do Anny i Stanisława Radwańskich.
Nad bezpieczeństwem czuwali sędziowie Automobilklubu Wałbrzyskiego, wałbrzyska grupa GOPR-u i Pogotowie Ratunkowe.

Cross Country Fot.Krzysztof Dymowski Na starcie Drugich Otwartych Mistrzostw Wałbrzycha Cross Country stanęło 36 zawodników. Znalazło się wśród nich 30 motocyklistów i 6 quadzistów. Zawodników podzielono na 3 klasy: motocykle do 250ccm, motocykle powyżej 250ccm oraz quady. Wałbrzyski tor rallycrossowy, usytuowany na hałdzie “Wiesław” i łąkach otaczających ją, zdaniem zawodników należy do najciekawszych i najtrudniejszych w Polsce. Podczas tegorocznych zawodów trasa tym bardziej była trudna, gdyż zawodnikom przyszło się zmagać w strugach deszczu, na podmokłych po zimie terenach.

Na dobry początek
Niewątpliwym triumfatorem Drugich Otwartych Mistrzostw Wałbrzycha Cross Country był Hubert Dzianok z Kielc, który trasę pokonał 26 razy. W wyznaczonym czasie (2 godziny) 23 razy przejechał ją Hondą Tomasz Krzemiński z Buska Zdroju. Natomiast motocykliści Tomasz Zych, zawodnik CM Cross i Mateusz Kwiecień z Kielc pokonali trasę 22 razy. -Fajny początek sezonu. Błoto mieliśmy wszędzie, ale trasa naprawdę świetna. Trzeba było wykazać się duża sprawnością i wytrwałością, żeby ukończyć te zwody – mówił na mecie Damian Dymowski, Mistrz Polski Juniorów. Trasa zaskoczyła jednak zawodników quadów. Doszło na niej do awarii kilku pojazdów, dlatego też po godzinie wyścig quadów został zakończony. Jako jedyni bezawaryjnie do mety dotarli Tomasz Tietianiec i Krzysztof Krzemień.

Cross Country Fot.Krzysztof Dymowski Cross dla wytrwałych
-Bardzo się cieszę, że mimo trudnych warunków pogodowych, na starcie zawodów stanęła tak liczna grupa zawodników. Dla wielu z nich jazda w ekstremalnych warunkach, na trudnej i zabłoconej trasie była prawdziwą przyjemnością, co naprawdę dało się zauważyć – podsumowuje Stanisław Radwański, dyrektor Drugich Otwartych Mistrzostw Wałbrzycha Cross Country , szef firmy MOTORAD. Ku miłemu zaskoczeniu organizatorów i zawodników impreza zgromadziła liczne grono widzów. Najwytrwalszych pasjonatów sportów motorowych nie odstraszył ani deszcz, ani wszechobecne błoto.

Cross Country Fot.Krzysztof Dymowski Wyniki Drugich Otwartych Mistrzostw Wałbrzycha Cross Country